הרפתקאות, חברה, ייזמות, אינטרנט, פוליטיקה, הורות ובקיצור החיים שלי - בלוג אישי

הדברים החשובים באמת או איזה כיף שבא החורף

אנשים, כיחידים וכמכלול אוהבים לצאת מפרופורציות. או לפחות נוהגים לעשות זאת לעיתים קרובות. הדבר המוזר הוא שבפעמים רבות האנשים יוצאים מפרופורציות לגבי הדברים הלא נכונים. למשל:

ביבי נתניהו – בזבוזים קטנים ובזבוזים גדולים

מזה כמה שבועות שאנו שוב קוראים ושומעים על בזבזנותו וראוותנותו של ראש ממשלתנו המלך ביבי הראשון. כן וגם של אשתו. וזה באמת ראוותני, ואטום, ובזבזני. וזה באמת עצוב שראש הממשלה שלנו לא מבין שזה לא בסדר לבזבז את כספנו. או כסף של עם אחר (אמריקאים?). וזה עצוב שביבי מחנך את ילדיו כאילו הם בנים של קיסר ולא של נבחר ציבור.

אבל.

האם זה שווה ערך לבזבוז הזמן שלנו וושל חיי אדם, והכסף הגדול בכך שהוא לא משתמש בכוחו הפוליטי הגדול, סוגר הסכם עם הפלסטינאים בעידוד ותמיכת האמריקאים, האירופאים והרוסים. כן, הסכם שיפרק את מפעל ההתישבות המיותר ביש"ע. הסכם שיחזיר את מדינת ישראל לשפיות. הסכם שיחזיר את המוסר הבסיסי למדיניות ממשלת ומדינת ישראל. זה לא יאמן, אבל פעם מדינת ישראל הייתה מדינה מוסרית ונערצת. ואיפה אנחנו היום. ובנוסף ביבי (והמדינה) יקבל מכל מדינות העולם קרדיט עצום והמון כסף כתמיכה למהלך. ולא רק מכל העולם, אלא גם מ 80% מאוכלוסית המדינה שלנו שיגמלו לו.

2013-12-13_1551

אז מה יותר חשוב?

זכויות אדם – קהילת להט"ב – מהגרים / מסתננים אפריקאים

המונים מחברי שמו בפייסבוק את סמל השיווין לקהילת הלהט"ב. ואסי עזר כתב יפה על אהבתו שלו וזוגיותו והסטטוס הופץ בכל רחבי הרשת. ואני מסכים איתם לחלוטין. לכל אחד מותר לאהוב את מי שהוא רוצה ולחלק את חייב עם מי שהוא רוצה ולגדל ילדים. אבל יש זכויות בסיסיות יותר, כמו חופש, עבודה, תנועה, דיבור. ציבור שלם שכל אשמתו שהוא לא נולד כאן ואני אעיז לומר שזה אפילו יותר בגלל שזה ציבור שצבע עורו כהה, אחר. כי אני מוכן להמר שאם המהגרים, מסתנני העבודה האלו היו באים משוויץ או נורווגיה לא היו שמים אותם במחנה העבודה "חולות".

2013-12-13_1554

 

קצת פרופורציות?

 טבעונות – גארי יורופסקי – סבל 

טבעונות היא לא חדשה, מאז ומתמיד היו טבעונים. הם אכלו ירקות ושקדים ואגוזים והם היו מוזרים. ואז בא אחד גארי יורופסקי (אישית, לא ראיתי הרצאה שלו מהתחלה ועד הסוף מעולם), וגרם למאות אלפי אנשים לפקוח עינהם. וכעת יש תנועה שלמה שמבינה שמאות מיליוני בעלי חיים מעונים ונשחטים כל שנה בשביל שבני האדם יאכלו. ולא בשביל בריאות בני האדם אלא בשביל שיהיה להם טעים. האם גארי הוא גורו? ממש לא, הוא רק הביא את המידע בצורה ברורה, ואטרקטיבית לקהל עצום ורב. ומה קרה כאן השבוע, גארי התנהג כבן אדם שכשצובטים אותו הוא נצבט וכשמכעיסים אותו הוא כועס. גארי הוא לא הדאלי למה, הגורם היחיד שהפך אותו לגורו זה התקשורת. והתקשורת היא גם זו שנוח לה יותר לדבר על התנהגותו של גארי יורופסקי במקום על התנהגות החברה האנושית וצריכת הבשר שלה. והמוצרים מהחי.

263[1]

הבעיה היא המסר או השליח?

 

 מזג האויר

יורד גשם. וקר. ובמקומות גבוהים שקר בהם ממש, גם יורד שלג. וואו. נכון, זה מרגש, זה יפה, זה שונה. וככה זה תמיד, בכל חורף, תמיד, בכל העולם. בחורף קר יותר, גשום יותר, ולעיתים ממש סוער. האם המדינה צריכה להפסיק לתפקד בגלל זה?

2013-12-13_1602

איזה כיף שבא החורף!

אהבתם? שתפו!