הרפתקאות, חברה, ייזמות, אינטרנט, פוליטיקה, הורות ובקיצור החיים שלי - בלוג אישי

בעיני לפיד יש כאן שתי תרבויות

בעיני לפיד יש כאן שתי תרבויות. אחת טובה אחת רעה. אחת רוצה לחיות והשניה רוצה להרוג.
בעיני זה עצוב שאדם הרואה עצמו מועמד לראשות ממשלת ישראל מבין בצורה פשטנית כל כך את המצב בישראל ובמזרח התיכון. האם כל המוסלמים רוצים לשסף את גרונינו? האם כל הערבים רוצים בכך? האם כל היהודים רוצים רק לבנות ולצמוח ולשגשג?
ממש לא, לכל השאלות האלו.
בכלל, התייחסות למכלול של מיליוני אנשים על בסיס פעולות של יחידים זה סוג של גזענות, מאחר ויש רוצחים ומחבלים מוסלמים אז כל המוסלמים רעים. נו באמת. והרי גם יהודים יש מחבלים, ורוצחים, ומנוולים ושפלים. האם כל היהודים רעים? כאן כמובן התשובה ברורה.

בעיני, יש אנשים טובים ויש אנשים רעים (מיעוט לדעתי) ויש אנשים אפטים, שזורמים עם הזרם (והם הרוב). ושלושת הקבוצות האלה קיימות אצל הנוצרים, היהודים וגם המוסלמים. (וגם בדתות אחרות).
רוב המוסלמים בדיוק כמו רוב היהודים, רוצים לחיות את חייהם בשקט. בשלווה. לא רוצים להרוג אף אחד. רוצים לגדל ילדים, ללמוד באוניברסיטה, לחגוג ימי הולדת וחתונות ועוד.
יש מוסלמים שרוצים להרוג בשם הדת. הם מיעוט. ויש מוסלמים, או יותר נכון ערבים, פלסטינים שלאחר חמישים שנות כיבוש פועלים באלימות כנגד הכובש. וגם הכובש אלים.
עכשיו השאלה היא האם זה פשוט? לא. המצב סבוך. אבל הפתרונות דווקא ידועים, צריך לבחור מתוך כמה אפשרויות.
בכל מקרה ברור שאת הכיבוש צריך להפסיק. את השליטה באוכלוסיה אזרחית בכוח צריך להפסיק מיד.
האם כל הטרור בעולם יעלם כתוצאה מכך, כנראה שלא, האם כל הטרור בישראל יעלם? גם לא, אבל לדעתי הוא ירד מאוד משום שכמות האנשים שתהייה להם מוטיבציה להילחם בנו תקטן דרמטית.
אז אומנם זה יותר מסובך מאשר להסביר לשגרירים זרים שהם (הערבים) רעים ואנחנו הטובים, אבל פוליטיקאי בסדר גודל של יאיר לפיד אולי צריך לקחת על עצמו לפתור את הבעיה באמת. וזה דורש אומץ. וזה דורש כנות. וזה דורש יכולת להוביל אנשים לאמת שהם לא כל כך רוצים לשמוע. וזה כנראה לא מתאים ליאיר לפיד.
ולכן, אני מקווה שימצא המנהיג שכן מסוגל לעשות את הדברים האלו. יש מתנדב/ת בקהל?

אהבתם? שתפו!